Zábradlí a jeho využití

Pokud stavíte nebo přemýšlíte o stavbě či rekonstrukci domu, určitě jste narazili na problematiku zábradlí. Funkční zábradlí je zapotřebí jak v interiéru stavby, tak v jeho exteriéru. Zábradlí najde uplatnění také na zahradách a venkovních prostorách, v různých altáncích, pergole a přístřešcích. I v těchto stavbách oceníte dobře provedené zábradlí a jeho nepostradatelné funkce.

Nerezové zábradlí je nejoblíbenější

Mezi nejoblíbenější zábradlí patří jednoznačně nerezové zábradlí, a to díky vysoké variabilitě materiálů, které lze libovolně kombinovat. Právě nerezové zábradlí je v tomto ohledu nejflexibilnější. Není problém nerezovou ocel kombinovat s materiály jako je sklo, kov, dřevo apod. Právě díky této flexibilitě je nerezové zábradlí nejvyráběnějším zábradlím.

Zábradlí je většinou instalováno u schodišť a míst, kde je třeba zabránit pádu nebo nechtěnému vstupu. V místech, kde je schodiště příkré nebo kluzké, je dobré je doplnit o protiskluzové pásky. Ty zabrání nechtěnému uklouznutí a pádu.

Instalace a ukotvení zábradlí

Dobře instalované zábradlí musí být pevné a dobře ukotvené. Jinak zábradlí ztrácí svoji důležitou funkci jakou je zabránění pádu nebo nežádoucímu vstupu. Proto je třeba instalaci a ukotvení zábradlí věnovat zvýšenou pozornost.

Ke kvalitnímu kotvení a upevňování stavebních prvků slouží řada pomůcek. Jednou z nejznámějších je chemická kotva – ta poskytuje nejpevnější spoj, jakého lze běžnými způsoby dosáhnout. Pokud se zábradlí kotví do zdi, vyvrtá se nejdříve dostatečný otvor na závitovou tyč. Následně se otvor vyplní vlastní hmotou chemické kotvy a osadí se kotvicím prvkem.

Takto instalované zábradlí Vám bude dlouho a dobře sloužit.

Napište nám!
Můžete napsat ještě 2000 znaků.
Nahrát přílohy