V čem je hliníková pergola lepší než ta ze dřeva

Chcete si pořídit pergolu jen stále nevíte, jaký materiál pro stavbu zvolit? Jaké jsou vlastnosti hliníkových pergol a pergol ze dřeva? Nemůžete se rozhodnout, protože pergoly z obou materiálů vypadá hezky? Někdy je potřeba ale koukat i na ostatní vlastnosti než je jen vzhled.

Rozhodli jste se pro pergolu, abyste mohli relaxovat na čerstvém vzduchu, nebo především chcete mít kam pozvat své hosty? Ať už je Váš záměr s pergolou jakýkoliv, věřte, že jste se rozhodli správně. Není nic příjemnějšího, než přijít vyčerpaní po náročném dni a jít se posadit na pergolu, i když venku prší.

Jaký materiál pro pergolu zvolit?

Výběr materiálu je velice důležitá věc, od které se bude odvíjet nejen životnost pergoly, ale také například čas, který strávíte s údržbou pergoly. Po tom, co jste si přečetli tyto řádky si říkáte, že už vůbec nevíte, jaký materiál zvolit pro pergolu? Nebojte, tento článek naše společnost věnuje právě této problematice. Díky tomu, že na trhu působíme několik let, víme, na co vše se nás naši zákazníci ptají.

Hliníková versus dřevěná pergola

Posuďte sami, co je pro Vás přínosnější a pohodlnější.

Jednotlivé vlastnosti hliníkové pergoly

  • Životnost - hliníková pergola se vyznačuje především dlouhou životností a to až několik desítek let
  • Bezúdržba - o pergolu z hliníku se nemusíte starat více než tak, že jí opláchnete vodou
  • Vzhled - v posledních letech jsou hliníkové pergoly velice vyhledávané nejen pro svůj moderní vzhled
  • Odolnost - pergola z hliníkových profilů odolává všem povetrnistním podmínkám, od slunečních paprsků až po mráz
  • Zastřešení - hliníkovou pergolu lze kdykoliv v průběhu užíváníí zasklít, nemusíte se pro zasklaní rozhodnout hned při stavbě

Jednotlivé vlastnosti dřevěné pergoly

Dřevo se vyzdvihuje tím, že se jedná o přírodní materiál. Právě ale o přírodní materiály se musíme pečlivě starat, aby si zachovaly svůj půvab a vzhled. Nelze tedy mluvit o bezúdržbovosti. Péči o dřevěnou pergolu musíte věnovat spoustu svého času ,ale i peněz.

Pokud jste uvažovali více o dřevu, pak je nutné pro zachování stále krásného vzhledu minimálně dvakrát do roka dřevo obrousit a napustit olejem, popřípadě ještě natřít. Faktem ale je, že dřevo je stále velice oblíbený materiál na stavbu pergol. Díky povětrnostním podmínkám olej, kterým dřevenou pergolu napoštíte, slábne a je potřeba aplikaci opakovat. Jen díky tomu uchováte dřevěné pergole svůj přírodní a stále krásný vzhled.

Zvolili jste hliníkovou pergolu?

Po přečtení tohoto článku jste se rozhodli hliníkovou pergolu? Máme pro Vás skvělou zprávu! Od naší společnosti můžete získat levnou hliníkovou pergoluod 11 907,-. Vybrat si můžete z několika rozměrů a 2 odstínů, je to jen na Vás, co se Vám bude líbit nejvíce.

Napište nám!
Můžete napsat ještě 2000 znaků.
Nahrát přílohy