Hliníkové pergoly - je třeba je připravit na zimní měsíce?

Hliníkové pergoly - je třeba je připravit na zimní měsíce?

Nastává podzim a okolo domu je spousty práce. Stříhají se stromy, keře, upravují se záhonky, ať jsou připravené na jaro, a v neposlední řadě se musíme věnovat také pergole, kterou je potřeba připravit na zimní měsíce, aby nám další rok opět sloužila, jak má.

Jak tedy začít se zazimováním hliníkové pergoly? Nejprve vezměte do ruky smetáček a lopatku a vymeťte veškerý nepořádek, pavučiny, listy ze stromů a nečistoty, které jsou uchyceny, jak na střeše pergoly, tak na její konstrukci.

Máte-li na své zastřešené terase nějaké rostliny, přestěhujte je. Nemuseli by tuhou zimu přežít. Jsou sice chráněny střechou pergoly před deštěm a sněhem, ale ne před námrazou. Vyberte jim vhodné místo, nejlépe na chodbách domu. Ty rostliny, které vyžadují více světla můžete přisunout k oknu.

Podlaha je základ

    • Dřevěné podlahy

Spousta práce čeká majitele dřevěných teras. Dřevo je choulostivější materiál, a pokud se o něj s láskou a péčí nestaráme, může se kroutit nebo praskat. Dřevěné podlahy se musí pravidelně natírat speciálními přípravky, které je ochrání a zamezí vlivům počasí nejen před zimou, ale také před slunečními paprsky.

    • Dřevoplast

Podlaha z dřevoplastu nezabere tolik času, potřebného na údržbu, jako je tomu u dřevěné podlahy. Postačí smést veškeré nečistoty koštětem a podlahu setřít vodou se saponátem, který je určen na dřevoplastové podlahy.

    • Betonové, kamenné podlahy

U takových podlah vám postačí pouze voda z hadice, nemusíte nic ošetřovat, ani natírat.

Zahradní nábytek

Pozornost si zaslouží rozhodně i zahradní nábytek, který vám po dobu krásných dnů dělal velikou službu. Abyste ho mohli používat další rok, musíte ho přestěhovat tam, kde na něj nebude sněžit nebo nepromrzne. Pokud to není možné, důkladně jej ošetřete.

Kovový nábytek je ošetřen proti korozi, ten můžete bez problémů nechat venku. Jen ho přikryjte plachtou a uschovejte na místo, kde na něj nebude pršet.

Plastový nábytek musíte omýt od nečistot, naskládejte na sebe a ukryjte před námrazou a sněhem. Mohl by vám snadno zkřehnout a popraskat, na jaře byste pak museli kupovat nový.

Dřevěný nábytek musíte naolejovat, aby vydržel co možná nejdéle. Uchovejte ho na místě, kde nebude ani vlhko, ani příliš sucho. Je choulostivější na plísně.

Hliníková pergola vám zajistí dlouhou životnost

Rádi se vám budeme věnovat a zodpovíme veškeré vaše dotazy. Můžete nás kontaktovat pomocí kontaktního formuláře na našem webu.

Napište nám!
Můžete napsat ještě 2000 znaků.
Nahrát přílohy